Günümüzde ilerleyen teknoloji ile birlikte çok çeşitli alanlarda buluşlar gerçekleşiyor.Öyle ki büyük atılımların olduğu robot dünyasında bir adım daha öteye gidilerek robot sevgili icat edildi. Önümüzdeki 10-15 yıl içinde insanların kavga yapmayan, tartışmayan, dırdır etmeyen robot sevgilileri olacak.

Amerikan Wall Street Journal gazetesinde bir röportaj da ilişki ve seks uzmanı Doktor Laura Berman  , gelecekte aynen ‘canlı gibi’ görünen robotların insandan ayırt edilemeyeceğini, yapay zekaları sayesinde ‘insani hislere’ de sahip olacağını söyledi.

‘GÖRÜNMEZ ERKEK ARKADAŞ’ ÇOK TUTTU


İnsanların, robotlara sarılabilceği ve hatta cinsel ilişkiye bile girebileceğini belirten Berman, “Robotunuzun ses tonunu ayarlayıp, kulağınıza fısıldamasını sağlayabilirsiniz” şeklinde konuştu.

Doktor Berman, geçen yıl özgün senaryo dalında Oscar ödülü alan “Her” (Aşk) adlı filmindeki ‘Samantha’ karakterinin gerçekten var olabileceğinin altını çizerken, yeni telefon uygulaması ‘Invisible Boyfriend’in (Görünmez Erkek Arkadaş) şimdiden kullancısına sanal sevgiliye aşk mesajları attığını hatırlattı.

Bu konu son zamanlarda Tv filmlerine de sıkça konu oluyor.İşte o filmlerden biri:

Robot Sevgili

 

Film Adı: Robot Sevgilim

Konusu: Teknolojiye meraklı bir grup kız arkadaş, ellerine geçen askeri donanımlardaki özel bir programla mükemmel erkek arkadaşı inşa ederler…

Yıl – Ülke: (2014) ABD

Tür: Aile, Bilim Kurgu, Komedi

IMDB Puanı: 5.9

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.