İphone Ve Ipad ekran videosu çekme

2
212

İPHONE VE İPAD EKRAN VİDEOSU ÇEKME

İphone ve ipad cihazlarda kullanılan İOS işletim sisteminin
güvenlik gerekçesi ile koyduğu güvenlik kısıtlamaları nedeni
ile bu cihazlarda ekran videosu kaydetme kolay kolay
yapılamıyor.Fakat bu amaçla çıkarılan bazı uygulamalar bu
işlemi yapmamızı sağlıyor.İşin güzel yanı jailbreak
yapmadan bu işlemi yapabiliyoruz.

Ekran videosu kaydetme işlemini yapmak için telefonumuza bir uygulama yükleyeceğiz. Yükleyeceğimiz uygulama AİRSHOU. Bu uygulama İOS 9 çıkıncaya kadar sorunsuz çalışmaktaydı fakat İOS 9’dan sonra uyumluluk sorunu yaşamaya başladı ve kullanılamaz hale geldi.Yapılan çalışmayla artık İOS 9 – 9.2 – 9.2.1 ile uygun hale getirildi.

AirShou uygulamasını indirmek için: https://shou.tv/ios adresinden uygulamayı kuruyoruz.Uygulama kurulduktan sonra ilk çalıştırmada güvenli olmayan bir geliştiriciden yüklendiği için uyarı ekranı geliyor.Bu ekranı geçebilmek için AYARLAR kısmında GENEL bölümüne giriyoruz.Alt kısımlarda yer alan eski cihazlarda Profil olarak geçen yeni cihazlarda AYGIT YÖNETİMİ’ne giriyoruz.Ve buradaki Airshou’ya güven şeklinde işaretleyerek uygulamayı güvenli hale getiriyoruz.Daha sonra uygulamayı çalıştırıyoruz.İlk ekranda bize giriş yapmamız isteyecek. Kayıt olarak veya facebook hesabımızla giriş yapabiliriz.Giriş yaptıktan sonra uygulama bizi app store yönlendirerek SHOU.TV uygulamasını kuruyoruz.

SHOU.TV AKTİVASYON

Bu işlemden sonra uygulama aktiavasyon istiyor. Aktivasyon kodu için Shou resmi Twitter hesabını takip etmelisiniz. (Bildirimleri açın ki anında haberiniz olsun.)

Bu hesaptan verilecek aktivasyon kodlarından mümkün olduğunca alt kısımlardaki kodları kullanın ki kullanılmamış kodlar olsun.

Daha sonra uygulama başlatılıp ekran yönergeleri takip edilerek ekran videosu çekme işlemi yapılabilir.

VİDEOYU PC’YE AKTARMA VE YAYINLAMA

Uygulamanın recording kısmında çektiğimiz videoyu bulabiliriz. Buradan uygulamayı dışa export ederek bilgisayarımıza alabilir buradan da youtube, facebook gibi mecralarda paylaşabiliriz.

2 YORUMLAR

  1. Teşekkürler Ahmet Bey bu yazı hazırlandığında bu işlem işletim sistemine entegre değildi. Aynen dediğiniz gibi İOS 11 sürümünde standart yazılım içerisinde geliyor artık.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.